Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

 

TWIST 2014 Champions

Division

Champion

Runner Up

U11 Boys D1

Brazil CT Bahia

Brazil CT Sport

U11 Boys D2

Yorktown Galaxy

North Haven

U12 Boys D1

LYSA Vikings

WYSL Raptors

U13 Boys

FSC Foundation SC

Brazil CT Cruzeiro

U14 Boys D1

Brazil CT Vasco

CFC Gunners

U14 Boys D2

Brazil CT Botagogo

WYSL Gladiators

U16 Boys

FC Stars of Mass

Brazil CT Flamengo

U11 Girls D1

Brazil CT Londrina

South Shore Pre-Elite

U11 Girls D2

Brazil CT Internacional

WYSL Wildcats

U12 Girls D1

CFC Sound

FC Stars of Mass

U12 Girls D2

Ludlow Lady Lions

WYSL Wildfire

U13 Girls D1

Brazil CT Santos

Nova Premier Blaze

U13 Girls D2

WYSL United

Lagrange Blazers

U14 Girls

WYSL Cyclones

Brazil CT San Paulo

U15 Girls

PSC Dynamo

FC Napoli Blaze

U16 Girls

WYSL Green Extreme

LYSA Jr. Lions

 

 

TWIST 2013 Champions
Division Champion Runner Up
U11 Boys D1 Brazil CT Yellow Everton NYCSL
U11 Boys D2 LYSA Vikings WYSL Raptors
U12 Boys D1 Southeast 00/01 CFC Gunners
U12 Boys D2 WYSL Nitro PSC
U13 Boys CFC Gunners Pleasant Valley Cobras
U14 Boys F.A. Euro U14 OLE Elite
U15 Boys Brazil CT Yellow Newfield Warriors
U16 Boys WYSL Warriors Brazil CT Yellow
U11 Girls D1 Fuller Hamlets Wild Katz Brazil CT Yellow
U11 Girls D2 Ludlow Lady Lions WYSL Wildfire
U12 Girls D1 Yankee United Flash NPL CFC Sound
U12 Girls D2 Brazil CT Yellow WYSL United
U13 Girls D1 Brazil CT Yellow Hauppauge Blue Angels
U13 Girls D2 Mount Sinai Broncos East Fishkill Spirit
U14 Girls D1 Rockville Express PSC Dynamo
U14 Girls D2 WYSL Tornados LYSA Jr. Lions
U15 Girls FC Stars of MA United West SFC Panthers
U16 Girls Foundation SC CT Summer Select

 

Division Champion Runner up
U11 Boys Everton U11 Boys Blue FUSA A
U11 Girls Div. 1 Scorpions GU11 Elite CFC Arsenal
U11 Girls Div. 2 Brazil CT U11 Yellow Capital United Blue Ice
U12 Boys Div. 2 Brazil CT U12 Boys Blue Berlin United
U12 Boys CFC Gunners CFC Samba U12A
U12 Girls Div. 2 New Hyde Park Lady Pumas CT SUMMER SELECT
U12 Girls Div. 1 CFC Wolves Brazil CT U12 Girls Yellow
U13 Girls Div. 2 Ludlow Jr. Lions WYSL Tornados
U13 Girls Div. 1 CFC Extreme FC Napoli Blast
U13 Boys Ludlow Score Everton U13 Boys Reg.
U14 Boys Div. 1 Berkshire Tigers WYSL Vipers
U14 Girls Div. 1 SFC Panthers New England Comets Black
U14 Girls Div. 2 WYSL Green Extreme Clinton United
U15 Girls Foundation SC Junior pioneers Black
U16 Boys North Haven Fairfield Strikers
U16 Girls New Britain United Madison






 
Age/Division Champion Runner Up
U16 Girls Division 1 Berkshire Foundation
U16 Girls Division 2 Wallingford Wildcats New Britain
U14 Boys Everton Wallingford
U14 Girls NEFC Naugatuck
U13 Boys Brazil CT Wallingford
U13 Girls Division 1 Crusaders Summer Select
U13 Girls Division 2 Manchester Wallingford Green Extreme
U12 Boys Ludlow Everton
U12 Girls Division 1 CFC Extreme CFC Wolves
U12 Girls Division 2 E. Fishkill Ludlow
U11 Boys Division 1 Jr. Pioneers Everton Pink
U11 Boys Division 2 Manchester United North Haven
U11 Girls Hamlets Madison Gold




 
      Champion Runner-Up
U-16   Boys Liverpool Wallingford
U-16   Girls Berkshire CFC Arsenal
U-14   Boys Foundation Wallingford Rebels
U-14 Div I   Girls Levittown Hotshots Wallingford Wildcats
U-13 Div I    Girls Stars of Mass United South Central Premier
U-13 Div II   Girls Wallingford Lightning Shelton
U-12   Boys Wallingford Vipers CT Select
U-12 Div I   Girls RI Stingrays Crusaders United
U-12 Div II   Girls CT Select Bridgeport Panthers
U-11   Boys LI Roughriders LYSA
U-11 Div I   Girls Western United Crusaders
U-11 Div II   Girls Ludlow Wallingford Tornados